Бакота

Бакота в перекладі означає "Бажана Земля". Унікальний природний заповідник в національному парку Подільські Товтри, недалеко від м. Кам'янець-Подільський, на місці затопленого села.

Місце, де відпочиваєш душею і тілом, де зранку - найніжніші світанки, а ввечері - фантастичні заходи сонця, якими милуєшся в компанії кам'яних фігур, що стоять тут тисячі років. Це місце, абсолютно не схоже на інші, де пошепки промовляє до тебе твоя власна душа.

Бакотська Затока
Тут розташований один з найдавніших чоловічих монастирів України - Бакотський скельно-печерний монастир, який приваблює численні потоки паломників. А серед прихильників езотерики та інших нетрадиційних релігій, Бакота відома як унікальне Місце Сили з надзвичайною енергетикою.

До 1981 року тут знаходилося село, яке і дало назву всій території, але у зв'язку з будуванням Дністровської гідроелектростанції, село Бакота, разом із багатьма іншими селами Дністровського басейну, пішло під воду, і тепер на його місці розлилася велична затока, утворена водами Дністра.

Серед українських мандрівників, немає тих, хто не знає про Бакоту. А серед тих, хто хоч раз побував тут, немає таких, хто не мріє сюди повернутися.


ІСТОРІЯ
Колись це було велике місто, столиця Дністрянського Пониззя - у XII ст. тут проживало близько 2,5 тисяч чоловік.

Місто було досить розвиненим і стратегічно дуже важливим, адже знаходилось на кордоні, спочатку Київської Русі, а згодом Галицького і Галицько-Волинського князівств і через нього проходили всі торгівельні шляхи зі Сходу до Європи. Це був великий торговий порт на Дністрі.
Перша писемна згадка про місто Бакота відноситься до 1240 р. Згідно з літописами, люди завжди тут жили багато і дружньо, виділялися свободолюбивим нравом і водночас м'якістю, добротою.

Чимало в Бакоті було і війн. За володіння "бажаною землею", в свій час боролися і монголо-татари, і поляки, і литовці, і молдовани. Але навіть під гнітом загарбників, Бакота зберігала свою волю до сводоби та культурну самобутність.

Бакота. Відпочинок на Дністрі



Абсолютко казково Бакотська затока виглядає на заході сонця. Мальовничі схили Товтрів, залиті сонцем виноградники, пишне різнотрав'я, сині води Дністра, білі скелі та безмежне небо. Прекрасна Земля, Золота Долина, Святе Місце, Край ангелів, Місце Сили, Місце зцілення - так у всі часи люди шанували цю землю, яка і понині всім дарує відчуття щастя, гармонії і спокою.
бакота. як доїхати

АВТОМОБІЛЕМ

Відстань від м. Кам'янець-Подільський - всього 40 км. Іхати дорогою на Стару Ушицю. Після села Грушка, через 5 км, по трасі розташований вказівник "Бакотський скельний монастир", за ним повернути праворуч, доїхати до зупинки і повернути ліворуч до Бакотського монастиря.

Відстань від м. Хмельницький - 100 км. Рухатися у напрямку до м. Дунаївці. Потім з'їхати на трасу Т2303 і рухатися до Стара Ушиця.

ГРОМАДСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ

З м. Кам'янець-Подільський та Хмельницький щоденно курсують марштурні таксі. Напрямок - Стара Ушиця. Вийти на повороті до Бакоти (вказівник "Бакотський скельний монастир", далі пішки до зупинки і повернути ліворуч до Бакотського монастиря.

Зв'язатися з нами
Бакота, Кам'янець-Подільський район
Туристичний Інформаційний Центр