Печера Атлантида

Унікальна печера на Хмельниччині, яка приваблює туристів зі всього світу.

Замовити тур в печеру за номерами +38 (096) 129 38 45 , +38 (097) 675 82 37
В Кам'янець-Подільському районі, недалеко від села Завалля, розташована одна з найцінніших карстових печер України - печера Атлантида. Це пам'ятка природи загально-державного значення, унікальний триярусний горизонтальний грот, з великими залами та безліччю лабіринтів, який знають спелеологи зі всього світу.

За красою печера Атлантида є другою в Європі, вона охороняється законом, і перебування туристів в середині обмежена і дозволяється лише з інструктором, щоб запобігти руйнуванню цієї спелеологічної пам'ятки.

Атмосфера тут дійсно казкова! В абсолютній темряві, життя відчувається зовсім по-іншому, і складається враження, так ніби потрапляєш в інший вимір. Стіни печери майже повністю вкриті різноманітними різнокольоровими гіпсовими кристалами. Деякі з них є унікальними і ростуть тільки тут. За велику різноманітність фантастичних кристалів Атлантиду називають природним мінералогічним музеєм.

На сьогодні печера Атлантида та прилеглі території в 10га оголошені геологічною пам'яткою природи України. В селі Завалля знаходиться спелеоклуб, учасники якого супроводжують туристів, а також видають все необхідне спорядження для відвідування казкових гротів.


ІСТОРІЯ

Цікава і історія виникнення легендарної печери. За легендою, колись, у верхній частині схилу долини річки Збруч багато років стояла церква. Але бувало так, що ікони там "хиталися". А одного дня храм взяв, да і завалився під землю. З тієї пори це місце люди стали називати "заваллям". Місце вважалося святим, будувати там більше нічого не стали.


У 50х роках минулого століття, на місці давньої святині, радянська влада заклала кар'єр з видобутку гіпсу. Але і цю роботу скоро довелося зупинити, бо на глибині 18 метрів спеціалісти помітили чисельні пустоти. Видобуток гіпсу зупинили, підприємство закрилося. Але про печери навіть і тоді ніхто не здогадувався.І тільки в 1968р. група київських спелеологів почала дослідження. Першою знайшли невеличку печеру, яка нині є однією з залів печерного комплексу. Отвори цієї малої печери були позамивані глиною, почалися розкопки багатометрового шару глини. В результаті цих розкопок була знайдена велика зала, яка при світлі виблискувала безліччю різнокольорових кристалів. Це і була печера Атлантида - таємнича красуня підземного Поділля.
РАДИМО ВІДВІДАТИ ПОРУЧ
Неймовірні кристали, химерні гіпсові коридори та червонокнижні тварини заховані в печері
Зв'язатися з нами
Бакота, Кам'янець-Подільський район
Туристичний Інформаційний Центр